piątek, 10 sierpnia 2018

Obroża Chain Reaction Collar od Ruffwear

http://www.zonaczarnywilk.pl/2018/08/obroza-chain-reaction-collar-od-ruffwear.html


Zona przez większość swojego życia posiadała w sumie dwie obroże. Jedna zwykła pleciona zakupiona w pobliskim zoologicznym, natomiast druga bardziej wymyślna od FurkidZ. Więcej na temat obroży z FurkidZ możecie przeczytać tutaj :).
Tym razem postanowiłam poszukać Zonie obrożę, która będzie pasować mi zarówno pod względem jakościowym jak i wizualnym. Zdecydowałam się na obrożę półzaciskową z łańcuszkiem Chain Reaction Collar od Ruffwear. Koszt obroży to 138 zł + koszty przesyłki.
Zdaje sobie sprawę, że do najtańszych nie należy, ale słyszałam dobre opinie o wytrzymałości produktów Ruffwear, dlatego zdecydowałam się właśnie na model tej firmy. Obrożę zamówiliśmy na stronie Dogtrotter.

Moje pierwsze wrażenie po wzięciu obroży do ręki było bardzo pozytywne. Przede wszystkim bardzo solidnie wykonana, dość lekka, stalowy łańcuszek bardzo wytrzymały. Sama obroża robi wrażenie bardzo cienkiej. Wszystko to za sprawą tego, iż wykonana jest z taśmy "Tubelok", która stosowana jest we wspinaczce. Szerokość taśmy to 25 mm. Obroża posiada odblaskową obwolutę, dzięki czemu psiak jest lepiej widoczny o zmierzchu.
Obroża może być stosowana na dwa sposoby jako zaciskowa, bądź stała. Posiada bowiem dwa możliwości zapięcia smyczy przy łączniku łańcuszkowym oraz za pomocą "V-ring".
"V-ring" to stosowany w modelach Ruffwear zaczep wykonany z anodowanego aluminium.

Obroża posiada gumowe logo oraz dodatkowy zaczep na adresatkę, do którego zamocowany jest gumowe kółeczko mające na celu zniwelować dzwonienie metalowej adresatki (jakże prosty, a zarazem skuteczny sposób).
Obroża Chain Reaction Collar od Ruffwear dostępna jest w trzech rozmiarach oraz czterech wariantach kolorystycznych. Zona posiada rozmiar M (36 mm - 51mm) oraz zdecydowaliśmy się na kolor czerwony - Kokanee red.
Obrożę użytkujemy od kilku miesięcy i jak na razie nie uległa żadnym zniszczeniom ani odbarwieniom. Czyszczenie obroży jest również bardzo łatwe, gdyż wystarczy tylko przetrzeć gąbką czy szczoteczką. Obroża zaciskowa może też być dobrym rozwiązaniem dla psów, które potrafią się wydostać ze standardowej obroży co może być bardzo niebezpieczne. W przypadku obroży półzaciskowej taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
Reasumując, obroża do najtańszych nie należy, ale jakościowo oraz estetycznie prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Szczerze mogę przyznać, że jest to jedna z najlepiej wykonanych obroży jakie miałam okazje spotkać. I co najważniejsze nie muszę się obawiać, że Zona mi się z niej zerwie jak to niestety zdarzyło się nam przy innej obroży.

A Wy jakie obroże stosujecie dla swoich czworonogów?

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli chodzi o akcesoria dla psa, to warto też zastanowić się nad zakupem akcesoriów do pielęgnacji psiej sierści. Ja w tego typu asortyment zaopatruję się w sklepie groomerskim https://sklep.germapol.pl/. Znaleźć tam można m.in. grzebienie, strzyżarki, a nawet specjalne odżywki dla psów. Regularne szczotkowanie oraz czesanie psa usuwa zbędne, martwe włosy z sierści i wpływa na lepsze ukrwienie skóry naszego pupila.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 4. 30 year-old Sales Associate Luce McCrisken, hailing from Sault Ste. Marie enjoys watching movies like "Snows of Kilimanjaro, The (Neiges du Kilimandjaro, Les)" and Flag Football. Took a trip to Town Hall and Roland on the Marketplace of Bremen and drives a Boxster. strona

  OdpowiedzUsuń