poniedziałek, 8 stycznia 2018

Olej z łososia Brit Care.Piękna, lśniąca i zdrowa sierść to zapewne marzenie większości właścicieli. Tylko co zrobić aby taki efekt osiągnąć?
Półki w sklepach zoologicznych, aż uginają się pod ilością różnego rodzaju środków do pielęgnacji psiej sierści. Wielu właścicieli stosuje również własne domowe sposoby na utrzymanie lśniącej sierści.

Należy jednak pamiętać, że zdarzają się okresy kiedy sierść może wyglądać gorzej np. w okresie linienia. Najważniejsze, że gdy zaobserwujemy u swojego psa pogorszenie wyglądu sierści np. jej zmatowienie. Warto w pierwszej kolejności, przed zastosowaniem jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych zwrócić uwagę na to czy pies dostaje odpowiedniej jakości karmę. W naszym przypadku miała miejsce sytuacja, że zmieniliśmy karmę i w bardzo szybkim czasie dało się zauważyć, że sierść Zony się pogorszyła. Stała się szara i matowa. Oczywiście szybko zmieniliśmy karmę na inną.
Po drugie to odpowiedni przyrząd do czesania. Unikamy raczej plastikowych grzebieni, które powodują elektryzowanie sierści. U Zony do czesania stosujemy Furminator.
Po trzecie odpowiedni szampon do kąpieli. My dla Zony stosujemy szampon przeznaczony dla psów o ciemnej szacie.
Jeżeli spełnimy wszystkie powyższe zasady, możemy wtedy zastanowić się nad zastosowaniem dodatkowych suplementów.

My zdecydowaliśmy się na zastosowanie u Zony Oleju z łososia firmy Brit Care.
Olej z łososia jest to suplement diety dla psów i kotów, który stanowi źródło kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6. Polecany jest przy takich problemach zdrowotnych u psa jak np.:matowienie i łamliwość sierści, łupież, duża utrata włosa, swędzenie i zapalenie skóry, problemy z pigmentacją, zaburzenia systemu odpornościowego.

Skład to 100% olej z łososia.
Zawartość składników pokarmowych: 
Tłuszcz 99%, kwas EPA 8,9%, kwas DHA 11,14%, kwas GLA 0,1%.
Na etykiecie znajduje się tabela, z której można odczytać, ile ml powinien dostawać dziennie nasz pies.
Butelka posiada dozownik, co pozwala na wygodne dawkowanie produktu. Zona dostaje olej raz dziennie do karmy w ilości 5 naciśnięć dozownika - ok. 10 ml.
Olej posiada delikatny rybi zapach, ale nie czuć go przy podawaniu. Olejem można polać suchą lub mokrą karmę.

Zona ma bardzo ładną sierść, miękką i gęstą. Uważam, że to bardzo duża zasługa regularnego stosowania oleju z łososia. Dodanie go do karmy z pewnością podnosi jej walory smakowe. Można to zauważyć po tym, że gdy olej dodamy do karmy Zona z większą ochotą wylizuje miskę.
Olej z łososia w butelce o pojemności 1000 ml starcza u nas na ponad 3 miesiące. Koszt takiej butelki to ok 42 zł. Dostępny jest w wielu sklepach internetowych.

W przypadku Zony olej z łososia firmy Brit Care bardzo dobrze zdaje egzamin, a jest to już nasza trzecia butelka.

1 komentarz: