czwartek, 20 października 2016

Zestaw Dogtrekking SPORT SALI


Ostatnimi czasy dość dużo z Zoną podróżujemy m.in. po górskich szlakach, w związku z czym postanowiłam zaopatrzyć nas w wygodny i odpowiedni do tego celu sprzęt.


Zona na nasze wspólne wycieczki zawsze wybierała się w szelkach JULIUS K-9, do których podpięta była zwykła smycz. W związku z tym, że na naszych wspólnych wędrówkach Zona ma w zwyczaju chodzenie zawsze jako pierwsza, co nie rzadko połączone jest z ciągnięciem na smyczy, zaczęłam interesować się sprzętem do dogtrekkingu. Marzył mi się sprzęt, który mógłby uprzyjemnić nasze podróże, a moje ręce mogły by trochę odpocząć od ciągłego trzymania smyczy. Tak o to znalazłam zestaw do dogtrekkingu SPORT z firmy Sali. W skład zestawu wchodzi pas maszera - coś dla mnie, szelki sled sport - dla Zony oraz smycz z amortyzatorem - nasze połączenie :).

PAS MASZERA SPORT 

Pas maszera Sport wykonany jest z dość mocnego, wodoodpornego materiału po stronie zewnętrznej, natomiast od strony wewnętrznej zastosowana została specjalna pianka, pokryta siateczką, umożliwiającą odpowiednią cyrkulację powietrza.


Pas bardzo dobrze można dopasować do ciała użytkownika poprzez regulację taśmy głównej. Taśma jest szerokości ok. 3 cm i umieszczona jest w tunelu maskującym. Jej regulacja waha się w granicach od 60 do 120 cm. Pas wyposażony jest dodatkowo w pasy/taśmy pośladkowe, również w pełni regulowane, które łączą się z przodu poprzez zapięcie karabińczykiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość pozbycia się wszystkich dodatkowych pasków i przypięcie smyczy bezpośrednio do pasa (karabińczyka). Pas zapinany jest z przodu poprzez dość solidną klamrę wykonaną z tworzywa sztucznego. Waga pasa to około 300 g, więc naprawdę nie jest to dużo, szerokość to 67 cm a wysokość 15 cm. Pas wyposażony jest również w trzy karabińczyki oraz co najważniejsze w elementy odblaskowe.

Cena pasa na stronie sali.pl to 69 zł.


SZELKI SLED SPORT


Następny element wyposażenia to szelki SLED SPORT. Szelki są rozwiniętą wersją klasycznej uprzęży. Wykonane są z mocnego, a zarazem lekkiego materiału, który bardzo dobrze znosi warunki atmosferyczne - przetestowane u nas zarówno w błocie jak i w deszczu. Szelki posiadają regulację na górze, według mnie bardzo dobre rozwiązanie, gdyż klamry regulujące nie przeszkadzają psu w żaden sposób.

Szelki tego typu mogą mieć zastosowanie we wszystkich konkurencjach sportowych z psem m.in bikejoring, canicross, skijöring. Polecane są także do wszelkich treningów szkoleniowo wysiłkowych. W naszym przypadku znakomicie sprawdzają się w dogtrekkingu.

U nas szelki dość szybko uległy zabrudzeniu, w końcu mamy jesień, więc nie ma się co dziwić. Ja szelki Zony wyczyściłam gąbką i wodą z mydłem, ale ponoć nic nie stoi na przeszkodzie by wyprać je w pralce - nie wiem, nie próbowałam tego jeszcze ;).

Cena szelek SLED SPORT to od 65 - 95 zł - dostępne w kolorach czarny, czerwony, zielony i niebieski.


SMYCZ Z AMORTYZATOREM SALI 170/210Kolejnym bardzo ważnym elementem naszego wyposażenia jest smycz z amortyzatorem SALI 170/210. Smycz wykonana jest z bardzo mocnej taśmy o szerokości 2,5 cm oraz wyposażona jest w solidny niklowany karabińczyk. Bardzo ważne jest to, że smycz posiada amortyzator, dzięki któremu zapewniamy zarówno sobie jak i psu wyższy komfort podczas wędrówek czy biegania.


Cena smyczy z amortyzatorem to od 28 - 36 zł.

Zestaw Dogtrekking SPORT SALI zakupiliśmy w kolorze czarno - czerwonym, w rozmiarze L koszt to 165 zł + 10 zł za przesyłkę.
Uważam, iż jest to najlepszy zakup jaki dotychczas dokonałam. Szelki sprawdzają się na naszych wędrówkach idealnie, a dość dużo ostatnimi czasy podróżujemy i wędrujemy.

PS. Mała poprawka :) Szelki sprawdzają się idealnie do momentu, gdy Wasz ukochany nie wpadnie na genialny pomysł rzucenia psu np. szyszki, podczas gdy jesteście do niego przypięte... wrrr... !


W każdym bądź razie jeżeli zastanawiacie się nad szelkami, czy może podobnym zestawem dla siebie i psiaka to z czystym sumieniem mogę polecić ten zestaw. A może ktoś z Was posiada już podobny zestaw?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza