wtorek, 1 marca 2016

Arthroflex, czyli ochrona stawów. 
Post, który bardzo długo czekał na zamieszenie na blogu - w sumie tak jak kilka innych... z pewnością nadejdzie odpowiedni czas i na tamte ;)
Pisząc ten post mam przed oczami psa - dorosłego labradora, którego obserwowałam z okna w kuchni jak wychodził ze swoim właścicielem na dwór. Był to bardzo przykry widok, gdyż właściciel nosił zad psa, gdy ten chciał iść powąchać trawę w innym miejscu - pies chorował na dysplazję biodrową. Niestety walka z dysplazją jest trudna.

Dysplazja przede wszystkim występuje u psów ras dużych i masywnych. Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie m.in poprzez ograniczenie ruchu psa we wczesnej fazie rozwoju. Zona do ponad szóstego miesiąca życia w ogóle nie chodziła po schodach tylko była wnoszona - później było już ciężko bynajmniej dla mnie... Nie biegała intensywnie, nie skakała, bardzo staraliśmy się jej nie przeciążać co dla niektórych wiem, że mogło wydać się śmieszne i dziwne..cóż trwało to tylko do pewnego momentu ;) . Dla tak żywiołowego psa jak nasz nie było to łatwe. Dodatkowo stosowaliśmy od samego początku taki preparat jak - Arthroflex.
 Co to jest Arthroflex?
Jest to preparat mający na celu ochronę obciążonych stawów, stosowany może być również wspomagająco w leczeniu stawów, w zaburzeniach ruchu na tle sztywności stawów oraz w okresie rozwoju chrząstki stawowej u młodych psów - jak to miało miejsce w przypadku Zony.
Preparat przeznaczony jest dla psów oraz innych hodowlanych zwierząt mięsożernych.
Jak można wyczytać w opisie produktu: "normalizuje on metabolizm chrząstki stawowej i poprawia funkcjonowanie stawów. Zawarta w preparacie chondroityna oraz glukozamina są podstawowymi składnikami substancji międzykomórkowej tkanki chrzęstnej. Uczestniczą w regeneracji chrząstki stawowej. Podawanie preparatu zapobiega uszkodzeniom stawów powstającym podczas intensywnego ruchu. Zapobiega również powstawaniu szkodliwych dla zdrowia stanów zapalnych."

Jak stosować Arthroflex?
Preparat podawaliśmy doustnie, polewając nim pokarm raz dziennie. Dawkę należy dostosować w zależności od wagi zwierzęcia. U nas na początku było to jedno naciśnięcie dozownika następnie dwa naciśnięcia (ok 5 ml) w okresie intensywnego wzrostu Zony.

Skład preparatu Arthroflex:
5 ml preparatu zawiera:
Siarczan glukozaminy 600mg,
Siarczan chondroityny 240mg,
M.S.M. 250mg,
Harpagophytum procumbens 0,5ml,
Mangan 2,5mg,
Witamina C 50mg


Czy wystąpiły u Zony działania uboczne przy stosowaniu Arthroflex`u?
Zona ma bardzo wrażliwy żołądek jeżeli chodzi o wszelkie zmiany pokarmu, dodatki do pokarmu. Jednak w tym przypadku, gdy podawaliśmy jej ten preparat do karmy nic się nie działo. Żadnych skutków ubocznych (typu biegunka, wymioty, zmiany zachowania) nie zauważyliśmy po stosowaniu Arthroflexu. To dla nas dodatkowy plus tego produktu.

Cena i miejsce zakupu Arthroflexu.
Zawsze zamawialiśmy Arthroflex 500 ml w cenie około 139 zł na stronie internetowej sklepu zooart.com.pl. Koszt zakupu jest dość wysoki, ale należy mieć na uwadze , że preparat jest dość wydajny i taki pojemniczek wystarcza na około 3 m-ce dla jednego psa.
Wiem, że na rynku jest wiele dostępnych produktów mających na celu wzmacnianie stawów u psów. Nie stosowaliśmy innych poza tym jednym, więc na temat innych nie mogę się wypowiedzieć. Do wszelkiego rodzaju produktów podchodzimy bardzo sceptycznie i z dużą dozą ostrożności. Jednak Arthroflex został nam polecony przez zaufaną osobę, co skłoniło nas do jego zakupu.

Czy warto? Zonie nie zaszkodził, a mam nadzieje, że pomógł i wzmocnił jej stawy podczas wzrostu. Czy bym go poleciła? Tak. Oczywiście pamiętajmy, że zawsze warto zasięgnąć opinii zaufanego weterynarza.

Ps. Następny post to LBA - w końcu odpowiem na Wasze pytania obiecuję ;)
Do następnego ;)

8 komentarzy:

 1. my mamy tylko na podniesienie odporności :D nie śmiało chrząka, LBA u nas dla was :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja stosuję u swoich psów koński preparat na stawy, dawkowanie jest malutkie, więc na moje 2 owczary i jednego kundelka to spokojnie na długo nam starcza i w przeliczeniu wychodzi najtaniej ;)

  ps. jeśli dbacie o ochronę stawów to ważne jest jak pies skacze. Takie podskoki jak na zdjęciu nie robią dobrze ani na stawy ani kręgosłup...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiemy i w pełni się z Tobą zgodzę, że takie podskoki nie są dobre :) Zdjęcia nie są z obecnego okresu, teraz po szkoleniu Zona już jest bardziej spokojniejsza na widok swojego ulubionego ringo i właśnie zamiast takich dzikich w jej wykonaniu podskoków jest spokój i skupienie uwagi na przewodniku :)

   Usuń
 3. Nic na stawy nie stosuję, jakoś... Mam na tyle małego psiaka, że ryzyko dysplazji jest znikome.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja u małych psiaków nie ma takiego ryzyka wystąpienia dysplazji jak u psów ras dużych i masywnych :)

   Usuń
 4. Super! :)
  zapraszam również do mnie dopiero zaczynamy

  OdpowiedzUsuń