poniedziałek, 21 września 2015

Boomer Ball - niezniszczalna piłka dla Zony!Czy posiadasz psa, który w bardzo szybkim tempie jest w stanie zniszczyć wszystkie zabawki. którymi go obdarowujesz?
Ja tak.
Jak się okazuje jest na to wyjście! Pewna amerykańska firma stworzyła piłkę, która nazywa się BOOMER BALL - jest wykonana z bardzo mocnego - twardego tworzywa (wręcz powiedziałabym, że jest plastikowa). Dostępna jest w rożnych rozmiarach i kolorach.
Psy, które mają przysłowiowego bzika na punkcie piłek powinny być zachwycone :)

Nasza przygoda z w/w piłką zaczęła się całkiem przypadkowo. Odwiedzając polecany serwis internetowy firmy zajmującej się tworzeniem obroży dla psiaków (na razie nie podaję nazwy gdyż wynikły pewne opóźnienia w realizacji naszego zamówienia więc nie wiem czy mogę zachwalać czy będę wkrótce wyklinać ;) ) natrafiliśmy na zakładkę z napisem BOOMER BALL. Z ciekawości (nie mogło być inaczej) musieliśmy o tym poczytać. Strona docelowa od początku kusi nas "super" promocjami, które szybko bledną w momencie wyboru rozmiaru piłki - ale o tym trochę dalej. Jako, że lada dzień miała wypaść pierwsza rocznica pobytu naszego psiaka u nas w domu chcieliśmy Zonie sprawić jakiś "drobny" prezent. A co tam, niech ma coś z tego życia :) Piłka, choć summa summarum dość droga, wydawała się idealnym prezentem. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie poszukali większej ilości informacji oraz opinii na jej temat, a przy okazji być może konkurencyjnej ceny. Poszukiwania oparły się o Google a skończyły na serwisie Allegro. W ten oto sposób wiedzieliśmy już, że piłka powinna się u nas sprawdzić a cena może być niższa! Z ceny zaczynającej się w granicach 140 zł zrobiła się cena 90zł (ta pewnie też nie jest najniższa na Allegro ale cena dla nas to nie wszystko; sprzedawca musi być również rzetelny). Wybraliśmy ofertę firmy Prowiant.pl ! Jak się na koniec okazało był to strzał w dziesiątkę. 90 zł plus 15 zł za kuriera, dzień oczekiwania i piłka już była u nas.

Należy pamiętać, że piłka jak już wspomniałam, jest bardzo twarda i w żadnym wypadku nie nadaje się do zabawy w mieszkaniu. Pies bawiący się Boomer Ball może nam bardzo pouszkadzać płytki, panele czy nawet meble. W gruncie rzeczy jest ona przeznaczona do zabawy na zewnątrz.
Boomer Ball jest doskonałym narzędziem do rozładowywania energii u psa. Zona jest psiakiem o niesamowitej ilości energii, a ta piłka naprawdę potrafi ją wymęczyć. Czasami mam wrażenie, że wyrzuca jej wszelkie swoje frustracje, których nam nie okazuje ;)
Jeżeli zdecydowalibyście się na Boomer Ball to pamiętajcie, iż bardzo istotne jest by odpowiednio dobrać rozmiar piłki do psa. Piłka nie może być zbyt mała. Pies nie może jej wziąć w pysk. Musi być na tyle duża, że za każdym razem gdy pies będzie chciał ją chwycić w pysk ma ona mu uciekać.

Zona po zabawie z piłką jest naprawdę zmęczona. Nie oszukujmy się, ale my wracając z pracy, nie zawsze mamy chęci na długie i intensywne spacery żeby ją wybiegać. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest piłka, którą jej rzucimy a reszta dzieje się sama ;) A my możemy podziwiać jej zabawę, co zresztą sprawia nam dużą przyjemność ;)

7 komentarzy:

 1. Mój pies uwielbia piłki. Niestety ma takie fazy, że jeśli piłka jest na tyle duża, że nie może jej wziąć do pyska to zaczyna szczekać do upadłego. Na pewno boomer ball byłaby dla niego świetną zabawką, ale ja nie wytrzymałabym psychicznie ze sznaucerowym szczekaniem. ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale Cię rozumiem, Zona również ma takie fazy i popada w frustracje, która objawia się szczekaniem na piłkę :) ale da się to znieść w jej przypadku :)

   Usuń
 2. Ja pierwszy raz natknęłam się na nie w Furkidz (nie wiem czy o ta firmę Ci chodziło) i od zawsze miałam wrażenie, że są miękkie i elastyczne ;)
  Mało o nich recenzji, może dlatego, że cena nie należy do najniższych, ale wyznaję zasadę, że lepiej dołożyć do zabawki na lata niż pocieszyć się szarpaczkiem przez dwa dni ;) Nawet na zdjęciach widać jaką Zona ma radochę, super! :D Może też zainwestuję w taki rodzaj zabawki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że ja również miałam wyobrażenie, że Boomer Ball jest miękka i elastyczna, zrobiona z mocnej gumy, ale to jest naprawdę solidny, twardy materiał. Zona biega z tą piłką po żwirze, piachu, gałęziach i wszystko wytrzymuje.
   Wychodzę z założenia, że lepiej zainwestować i mieć coś na dłużej :) A warto szukać w internecie bo można znaleźć okazyjne ceny :)

   Usuń
 3. Dużo dobrego słyszałam o tym produkcie, już nawet zabierałam się do zakupu.. Sęk w tym, że Mira jest typem psa, który pobawi się i przestanie.. Gdyby było inaczej, pewnie miałybyśmy Boomer Ball w swojej kolekcji. Niektórym psom na prawdę trudno dogodzić :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem Cię, w takim przypadku dobrze jest dać psiakowi zabawkę i w odpowiednim momencie zabrać zanim zacznie okazywać nudę, żeby cały czas czuł się nakręcony.
   Przyznam, że z Zoną nie ma takiego problemu ona zawsze i wszędzie jest nakręcona na zabawę czasami aż nadto ;)

   Usuń
 4. Już widzę jak mój pupil by biegał za taką piłką. Ma oczywiście swoją ulubioną, ale każda nowa i inna także jest w kręgu zainteresowania. Do tego ja korzystam z odkąd kupiłam nową szczotkę w https://sklep.germapol.pl/ to wtedy an spacerze przy okazji go wyczesuję.

  OdpowiedzUsuń